Kamu Diplomasisi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kamu Diplomasisi Ve Türk Dış Politikası Konferansı (Yrd. Doç. Dr. Muharrem Ekşi) Gerçekleştirildi.

02/05/2017 17:40:53 - 07/05/2017 17:40:53 - 1104 Okunma

Uluslararası İlişkiler Kulübünün organizasyonu olan ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Kamu Diplomasisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAM) ortaklığıyla düzenlenen "Kamu Diplomasisi ve Türk Dış Politikası" konferansı gerçekleştirildi. Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Neziha MUSAOĞLU'nun açılış konuşmasının ardından KADAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muharrem EKŞİ konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi.

 

Yrd. Doç. Dr. Muharrem EKŞİ; bir ülkenin hikayesini, ideallerini, kültürünü, sanatını, değerlerini diğer toplumlara diğer ülkelerin kamuoylarına anlatma politikasının kamu diplomasisi olarak tanımlandığını belirterek kamu diplomasisinin tarihçesi ve Türk Dış Politikasındaki yeri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Konferans Yrd. Doç. Dr. Muharrem EKŞİ'nin Kamu Diplomasisinin tanımı, tarihçesi ve Türk Dış Politikasındaki yeri hakkındaki konuşmasının ardından soru-cevap bölümü ile sona erdi.

 

Konferans, soru-cevap bölümünden sonra Kamu Diplomasisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. EKŞİ’ye günün anısına plaket takdim edilmesiyle sona erdi.   

 

.

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.